Do tej pory w wielu środowiskach pokutuje stwierdzenie, że tylko kobiety dbają o swój wizerunek zewnętrzny. Prawdą jest jednak, że również mężczyźni chcą się dobrze pod tym względem prezentować, szczególnie podczas randek.

Zapamiętaj – „jak Cię widzą tak Cię piszą” – to stare powiedzenie jest prawdą. Ubiór może określać nie tylko stanowisko, ale również poczucie humoru a nawet styl życia drugiej osoby. W kwestii garderoby ważna jest harmonia. Kolory dobrze dopasowane  do typu urody oraz swobodny wygląd zwykle pozytywnie wpływają na obraz mężczyzny.

Najbezpieczniejsze są proste zestawienia, np. dobrze dobrana do sylwetki koszula w kolorze błękitu, szarości, lub granatu zestawiona z granatowymi lub niebieskimi dżinsami o prostym kroju. Do tego odpowiednie buty w stylu elegancko – sportowym i zegarek na pewno stworzą zgraną całość.

Mężczyźni na co dzień stawiają głównie na wygodę. W tak wyjątkowej i odświętnej sytuacji jaką jest np. randka, święta czy imieniny u cioci pewne elementy stroju mogą być zatem kwestią sporną tak jak np. zestawienie marynarki z jeansami. Założenie marynarki do jeansów to klasyka męskiej mody casualowej, czyli tzw. codziennej, składającej się na wizerunek nowoczesnego mężczyzny. To bardzo dobry wariant do pracy tzw. „swobodne piątki”.

Polscy mężczyźni ubierają się coraz lepiej. Świadomość panów w kwestii wyglądu zewnętrznego ewoluuje, a wraz z nią zmienia się także ich garderoba. Polacy staja się coraz bardziej odważni w kwestii tego co zakładają. Panowie powinni czerpać inspiracje nie tylko z obserwacji mody ulicznej. Opiniotwórczym i fachowym medium, które może podsunąć innowacyjne pomysły na ubiór są portale o modzie i blogi dla mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 3 =